KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 11628040
nr 1162 8040
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), "Dixi", signerad och numrerad 84/250, motivet: 6x8,5 cm
Kondition: missfärgat papper
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 12 februari 2018
kl 20:53:24
10/2 17:55:48
10/2 17:58:27
12 feb
Specialauktion Jorgo Krallis
Specialauktion med verk av grekisk-svenske konstnären Jorgo Krallis.
Läs mer om Specialauktion Jorgo Krallis
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis